دانلود آهنگ جدید

جزئیات کامل وام های دانشجویی در سال ۹۷

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
لطفا یک افزونه تاریخ نصب کنید.

جزئیات کامل وام های دانشجویی در سال ۹۷

دسته بندی : مجله آنلاین تاریخ : جمعه 26 ژانویه 2018

جزئیات کامل وام های دانشجویی در سال ۹۷

صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم رقم وام های دانشجویی را در نیمسال دوم تحصیلی ۹۷-۹۶ اعلام کرد. می توانید با گفتن جمله از پیش آماده «کی دیده به دانشجوها وام بدهند» بی خیال بقیه نوشته شوید و بروید دنبال کارتان اما روشی که ما توصیه می کنیم خواندن ماجرا است. سامانه دانشجویی برای ثبت تقاضاها تا پایان نیمسال تحصیلی فعال است و همه دانشجویان از این طریق می تواند درخواست خود را ثبت کنند. لیست هایی که تایید معاونت آنها بعد از تاریخ ۱۷ اسفند ۹۶ باشد در سال ۹۷ توسط صندوق رفاه بررسی و پرداخت می شوند.

وام های دانشجویی

۱٫ وام های تحصیلی: وامی است که به شکل ماهیانه پرداخت می شود و رقم آن بین ۹۰ تا ۱۷۵ هزار تومان در ماه متغیر است. به این ترتیب که به دانشجویان مجرد در مقطع کاردانی ماهی ۹۰ هزار تومان، کارشناسی ماهی ۱۰۰ هزار تومان، کارشناسی ارشد ۱۱۰ هزار تومان و در مقطع دکترا ماهی ۱۲۵ هزار تومان وام می دهند. رقم وام برای دانشجویان متاهل متفاوت است. آنها می توانند در مقطع کاردانی ماهی ۱۱۵ هزار، کارشناسی ۱۲۵ هزار، کارشناسی ارشد ۱۵۰ هزار تومان و در مقطع دکترا ۱۷۵ هزار تومان در ماه وام بگیرند.

۲٫ وام تحصیلی ممتاز و نمونه: این وام به تمام مشمولان طبق قانون صندوق رفاه تعلق می گیرد و رقم آن حداکثر تا دو برابر مبلغ سقف وام تحصیلی تعیین شده است.

۳٫ وام مسکن: رقم این وام را براساس شهر محل سکونت دانشجویان تعیین کرده اند. بر این اساس اگر مجرد باشید و ساکن تهران به شما ماهی ۱۵۰ هزار تومان وام می دهند. مجردها در پنج شهر بزرگ ماهی ۱۲۵ هزار تومان و مجردهای ساکن در بقیه شهرها ماهی ۱۰۰ هزار تومان وام می گیرند. برای متاهل ها رقم وام بیشتر است. در تهران ماهی ۲۵۰ هزار تومان، در پنج شهر بزرگ کشور ماهی ۲۰۰ هزار تومان و در بقیه شهرها رقم وام مسکن متاهل ها ۱۷۰ هزار تومان است.

جزییات دقیق مبلغ وام دانشجویان

۴٫ وام ضروری: وامی که در موارد خاص به کلیه مشمولان طبق قانون صندوق رفاه پرداخت می شود و رقم آن ۶۰۰ هزار تومان است.

۵٫ وام ضروری برای خرید کتاب تخصصی: دانشجویان رشته کارشناسی ارشد می توانند برای خرید کتاب های تخصصی ۵۰۰ هزار تومان وام بگیرند در حالی که رقم وام برای مقطع دکترای تخصصی به شرط بورسیه نبودن معادل ۸۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

۶٫ وام ضروری ممتاز نمونه: دانشجویان کارشناسی می توانند با درخواست وام ضروری ممتاز نمونه یک میلیون تومان دریافت کنند. رقم وام برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

۷٫ وام ضروری مبتکر: وامی که اسمش همه چیز را درباره آن توضیح می دهد. رقم این وام دو میلیون تومان است.

۸٫ وام ضروری قهرمان ورزشی: رقم این وام یک میلیون تومان است.

۹٫ وام ضروری روشندل: رقم این وام در مقطع کاردانی و کارشناسی دو میلیون تومان تعیین شده اما دانشجویان تحصیلات تکمیلی می توانند سه میلیون تومان وام بگیرند.

۱۰٫ وام حوادث غیرمترقبه: رقم این وام دو میلیون تومان ذکر شده است.

۱۱٫ وام ودیعه مسکن: دانشجویان کاردانی و کارشناسی در تهران می توانند با استفاده از این بند پنج میلیون وام بگیرند و اگر در مقطع تحصیلات تکمیلی مشغول هستند رقم وام به ۱۰ میلیون می رسد. در پنج شهر بزرگ کشور هم به دانشجویان کاردانی- کارشناسی و تحصیلات تکمیلی به ترتیب چهار و هشت میلیون تومان تعلق می گیرد. رقم این وام در سایر شهرهای کشور به ترتیب سه و شش میلیون تومان است. این وام به متاهل ها پرداخت می شود.

۱۲٫ وام ودیعه مسکن مجردی: رقم این وام برای تمام متقاضیان صرف نظر از مقطع تحصیلی در تهران دو میلیون و ۵۰۰ هزار، در پنج شهر بزرگ کشور دو میلیون و در بقیه شهرها یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

۱۳٫ وام ودیعه مسکن دانشجویان متاهل غیرایرانی: این دسته از دانشجویان نیز می توانند تا سقف پنج میلیون تومان وام بگیرند.

۱۴٫ وام زیارت عتبات عالیات کشور عراق: دانشجویان متاهل می توانند یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و دانشجویان مجرد می توانند یک میلیون تومان وام بگیرند.

۱۵٫ وام ازدواج: رقم این وام دو میلیون تومان است.

۱۶٫ وام شهریه: در کاردانی و کارشناسی رقم وام ۳۰۰ هزار تومان، برای کارشناسی ارشد ناپیوسته یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان، کارشناسی ارشد پیوسته ۷۰۰ هزار تومان، دکترای حرفه ای یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان و برای دکترای تخصصی پیوسته و دکترای تخصصی ناپیوسته به ترتیب ۵۰۰ هزار و دو میلیون ۵۰۰ هزار تومان است.

۱۷٫ وام شهریه غیرانتفاعی: در مقطع کاردانی و کارشناسی، کارشناسی ارشد ناپیوسته و دکترای تخصصی ناپیوسته پرداخت می شود و رقم وام به ترتیب ۳۰۰ هزار، یک میلیون و ۱۵۰ هزار و دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

۱۸٫ شهریه دانشگاه آزاد: دانشجویان کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد می توانند ۵۰۰ هزار تومان وام بگیرند. دانشجویان کارشناسی ارشد ناپیوسته یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان و دانشجویان دکترای حرفه ای و دکتری تخصصی پیوسته به ترتیب امکان برخورداری از وام یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان و دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی را دارند.

۱۹٫ وام ویژه دکتری: رقم وام برای دانشجویان تحصیلی ویژه دکتری ۶۰۰ هزار تومان و وام ضروری ویژه دکتری سه میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 527
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.


مطالب محبوب
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی